Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do udziału w ogólnoświatowej akcji Bookcrossing-”Uwolnij książkę”. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania.
Uwalnianie książek (krążenie książek)- to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobą, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.
Książki zostaną opatrzone specjalną etykietą i wystawione na przygotowanym do tego regale, umieszczonym w przedszkolu na I piętrze.
Regał będzie opatrzony informacją o akcji.
Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieś z powrotem i zabrać kolejną. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania.
To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!
Krok po kroku…. Czyli zasady naszej akcji:
1. przynieś książkę którą zechcesz się podzielić z innymi i zostaw ją u nauczycieli poszczególnych grup.
2. Książki będą zbierane w dniach od 12.09 - 16.09 2022.
3. Dnia 19.09.2022  rozpoczynamy „uwalnianie” zebranych książek.
Wszystkie książki będą wystawione na naszym bookcrossingowym regale na pierwszym piętrze. Będzie można zabrać wybraną przez siebie książkę do domu, przeczytać i przynieś z powrotem do przedszkola, odkładając ją na półkę a zabrać kolejną. Zostanie bookcrosserem jest dziecinnie proste wystarczą dobre chęci i oczywiście książki. Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników.