Hello,

Kolejny tydzień z językiem angielskim związany jest z przyborami szkolnymi. Jak co tydzień przesyłam Państwu prezentację z nagraną wymową słówek (ikonka głośnika) oraz zabawami na utrwalenie słownictwa (WHAT IS MISSING?- CZEGO BRAKUJE?, ROLL THE DICE- RZUĆ KOSTKĄ- dziecko rzuca kostką a liczba oczek wskazuje, które pudełko ma opisać dziecko, oraz MAZE- LABIRYNT- dziecko musi znaleźć drogę od kolorowanki do kredek używając słów: up, down, left, right).

PREZENTACJA

Ponadto zachęcam do zaśpiewania piosenki ”School Supplies Song” Fun Kids English

.

Jeśli mają Państwo możliwość wydrukowania karty pracy, polecam ćwiczenie usprawniające pracę ręki (wycinanie), powtórzenie kolorów (Color a pencil red/Color a ruler green/Color glue yellow/Color a crayon purple) oraz rozpoznawanie kształtów. https://twistynoodle.com/cut-and-paste-the-school-supplies-worksheet/

(należy wcisnąć Print This Worksheet).

 

Dodatkowo przesyłam pomysły zabaw bez drukowania:

 

  1. Prosimy, aby dziecko znalazło wszystkie przedmioty pokazane w prezentacji i ułożyło je w kole. Bierzemy szklaną butelkę, układamy w kole i kręcimy mówiąc „Spin the bottle”. Przedmiot, który wskaże korek butelki musi być nazwany przez dziecko.

  2. Prosimy dziecko, aby wybrało 3 przedmioty z przyniesionych (dziecko nie mówi, które przedmioty wybrało). Odwracamy się plecami i po kolei nazywamy rzeczy. Jeśli wśród wymienionych wyrazów jest przedmiot wybrany przez dziecko, maluch odkłada go na bok. Kiedy wszystkie przedmioty zostaną odłożone, krzyczy „BINGO!”

  3. Przykrywamy wszystkie przedmioty chustką lub szalem. Dziecko za pomocą dotyku zgaduje jaki przedmiot ma w ręku.

 

A na koniec… sprzątamy wszystkie przedmioty na miejsce przy piosence Super Simple Songs ”Clean Up Song”

 

Miłej zabawy!

Have fun!

Magda Bilgoń